JESTEM NA:

biografie artystów

MACIEJ PONIEDZIAŁEK (ur. 1976) – doktor sztuki w dziedzinie sztuki piękne. Stypendysta w Ecole Nationale des Beaux Artes w Dijon (2002), absolwent studiów magisterskich (1998 –2004)i stu­diów doktoranckich (2005 – 2009) na Wydziale Malarstwa Akade­mii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie od roku akademickiego 2008/2009 pracuje jako asystent w Pracowni Rysunku.

Laureat stypendiów twórczych Miasta Krakowa (2005) i Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemiń­skiej (2006), wyróżniony w II Konkur­sie na Obraz dla młodych malarzy im. Mariana Michalika (2004), uhonorowany Nagrodą Rektora ASP w Krakowie, zespołową II stopnia, za osiągnięcia artystyczne i dydak­tyczne (2013). Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą (min.: w Sztokholmie, Kijowie, Seulu, Berlinie, Wro­cławiu, Kra­kowie, Toruniu, Legnicy i Tarnowie). Współorganizator krajowych i międzynarodowych inicja­tyw arty­stycznych [min.: pomysłodawca i koordynator projektu pol­sko – niemieckiej wymiany kulturalnej Konfrontacje (2005 – 2006)].

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem oraz działaniami multimedial­nymi, często posługując się kategorią powtórzenia i/lub motywem autoportretu traktowanym jako Every­man, Jedermann, Każdy.

 

 

 

MONIKA TARSA (ur. 1977) – magister sztuki, absolwentka studiów magisterskich edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1999 - 2004) , studiów podyplomowych w zakresie Reklamy i PR (2012-2013), studiów podyplomowych Wydziału Sztuki UP w Krakowie Kreatywne przetwarzanie obrazu cyfrowego (2013).

Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka, wykładowczyni, członkini Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Jej prace prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych (min.: Kraków, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Lądek, Bardejov. Wyróżniona za zestaw prac fotograficznych na XIX Dorocznym Przeglądzie Twórczości Gorlickiego Środowiska Plastycznego.

Autorka publikacji autorskich tekstów w kwartalniku Estetyka i krytyka Uniwersytetu Jagiellońskiego, min.: Czas – pamięć – fotografia. Próba fenomenologicznej refleksji nad fotografią oraz Rzecz o malarstwie Wacława Taranczewskiego.

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, kolażem i fotografią, poszukując sposobu na prezentacji struktury koloru i faktury.

 

SVETLANA BILETNICOVA ZIĘTEK  - Malarka, rysowniczka, projektantka.
Urodziła się w 1981 roku w Odessie. Mieszka i pracuje w Krakowie. W latach 2000-2004 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w  Krakowie (dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego), a w latach  2002-2008 architekturę wnętrz na tej samej uczelni (absolutorium w pracowni prof. Andrzeja
Głowackiego). W roku 2019 tworzyła przewód doktorski w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Członkini ZPAP Okręgu Krakowskiego. Współzałożycielka grupy artystycznej „Siedem”, w ramach której zrealizowane zostały dwa międzynarodowe projekty:
„Konfrontationen/Konfrontacje” (Berlin, Kraków) w 2006 r., oraz „Daleko – Blisko” (Kraków, Kijów) w 2009 r. Założycielka autorskiej pracowni artystycznej Artis STUDIUM w Krakowie w 2011 roku.   
Autorka cyklów malarskich: „Sonder”(od 2018r.);  „Ameryka new exsperience” (od 2017r.);  „Deja vu” (od 2014 r.);  „Wstydliwi” (od 2013 r.); „Fragment światła” (od 2010 r.);  „Twarzą w Twarz” (od 2003 r.).
Opracowała projekt polichromii do prezbiterium w kościele p.w. Świętych Archaniołów w Bielcach w Mołdawii. Autorka siedmiu wystaw indywidualnych i kilkunastu zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Rumunii, Ukrainie, Mołdawii i Stanach Zjednoczonych.

KUBA OCIEPA (ur. 1978r. w Tychach) - fotograf, nauczyciel, podcaster. Specjalizuje się w fotografii z człowiekiem w roli głównej. Fotografuje: portret biznesowy, prasowy i wydarzenia. 
Studiował na Politechnice Wrocławskiej, którą ukończył z tytułem inżyniera, później zaocznie zdobył tytuł magistra na Politechnice Krakowskiej, aż do głosu doszła jego artystyczna natura i dołożył tytuł licencjata sztuki na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie - Instytucie Twórczej Fotografii. Od kilkunastu lat mieszka w Krakowie, gdzie przez wiele lat był związany jako fotoreporter z Gazetą Wyborczą.
Obecnie jako freelancer współpracuje z klientami w tematach portretu biznesowego i prasowego, reklamy, fotorelacji z wydarzeń i reportażu ślubnego. Prowadzi podcast "Zawód fotograf", gdzie rozmawia z innymi profesjonalistami o biznesie fotograficznym i pasji fotografowania. Jest też nauczycielem fotografii w jednej ze szkół średnich w Krakowie, gdzie bardzo ceni sobie kontakt z młodzieżą.


Ma na koncie publikacje w większości krajowych tytułów prasowych i kilkunastu
zagranicznych, m.in.: w Gazecie Wyborczej, Wprost, Newsweeku, UważamRze,
Polityce, Vivie, Onecie, Wirtualnej Polsce, Interii, Reuters.
Pracuję cyfrowo na canon 5d mk III.
Osiągnięcia:
- 2013 finalista konkursu Projekt Przetwórnia;
- 2013 III miejsce w kategorii życie codzienne konkursu prasowego BZWBK
PressFoto;
- 2013 finalista konkursu prasowego GrandPressPhoto;
- 2014 finalista konkursu fotografii społecznej nagrody im. Erazma Ciołka
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich;
- 2015 wystawa indywidualna Pauza, Kraków


https://bit.ly/portfolioKubaOciepa
www.kubaociepa.pl
www.slubiarnia.pl
www.kubaociepa.pl/podcast

fot. Kuba Ociepa

fot. Wiktor Biletnicov